Elektrik Tesisatı Bakımı

Elektrik Tesisatı Bakımı

Elektrik Tesisatı Bakımı

Elektrik tesisatında oluşan bir sorun nedeniyle tehlikede olabilirsiniz. Elektrik arızaları herhangi bir ertelemeye neden olamayacak kadar önem arz eden bir konudur. Elektrik tesisatlarının ve sigorta panosunun güvenlik amacı ile en az yılda bir kez kontrol edilmesi gerekmektedir. Yaşama alanlarımız güvenli olduğu sürece içiniz rahat olsun. Ama apartman girişinizde eğer çocukların erişebileceği yükseklikte bir elektrik panonuz varsa tehlike arz ettiğinden dolayı elektrik tesisatı yenileme işlemi yapılması gerekir.

Yılın en çok kış aylarında karşımıza çıkan bazı sorunlarından bahsetmek istiyoruz. Genellikle elektrik tesisatları kışın ısınma cihazlarının yüksek akım çekmesi sonucu arızalara sebep olabilirken yazın da klimalar veya elektrikli soğutuculardan kaynaklı elektrik tesisatının yanması durumuyla karşılaşıyoruz. Gün içinde yoğun olarak her evde kullanılan çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrik süpürgesi, televizyon, müzik çalar, bilgisayar vb. birçok elektronik cihaz elektrik tüketirken yaz ve kış aylarında yoğun şekilde kullandığımız elektrikli eşyalar ile tesisatımız zorlanacaktır.

Ayrıca fazla elektrik kullanımı yüzünden elektrik kaçağı, kabloların erimesi, topraklamanın yetersiz kalması, sigortanın atması, voltajın sürekli düşük gelmesi ve elektronik cihazların sağlıklı çalışmaması, elektrik çarpması, elektrikli cihazların bozulmaları ve hatta yangın tehlikesi ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Elektrik tesisatı için bakım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiren Çayırova Elektrik sizlere güvenli yaşam alanları sunar.

 

Ev Elektrik Tesisatında Hangi Kablo Kullanılır?

Elektrik enerjisi alıcılara veya kumanda elemanlarına iletkenlerle ulaşır. Üzerinden akım geçen iletken kabloların çevreye zarar vermemesi ve iletkenlerin mekanik çarpma ve suyla temas etmemesi için yalıtkan bir gereç olan boru içerisinden çekilir.

 

Elektrik Tesisatında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Dağıtım Panoları ve Anahtar Kutuları

Borular

Elektrik Kabloları

Bağlantı Kutuları ve Buatlar

Anahtar ve Prizler

Duylar, Armatürler

Sigortalar

Klemens Çeşitleri, Kablo Pabuçları

Sıva Üstü Materyaller

Teklif Al

Formu doldurun ardından sizi arayalım.